PDF Drukuj Email

Nasz główny nurt działalności to obecnie prace wysokościowe, w których wykorzystujemy techniki alpinistyczne i potrafimy dostać się wszędzie tam gdzie jest to nie możliwe. Montaż reklam wielkoformatowych, kasetonów, banerów, mycie i czyszczenie elewacji, naprawy i montaże oraz odśnieżanie dachów i zbijanie sopli lodowych to podstawowe prace jakie wykonujemy.

Jednak geneza powstania naszej firmy sięga 1998 roku, "TRACZER" został założony przez ludzi, którzy specjalizują się w takich dziedzinach sportów jak wspinaczka, nurkowanie, speleologia, psie zaprzęgi, skoki spadochronowe, kolarstwo górskie, walki wręcz. Nasza kadra zdobywała doświadczenie jako uczestnicy ekscytujących wypraw eksploracyjnych, (jako pierwsi eksplorowaliśmy w pełni zalane korytarze Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w 1995, 1999 i 2000 roku), organizatorzy obozów wspinaczkowych i nurkowych, sportowcy, członkowie Grupy Ratownictwa Specjalnego PCK, instruktorzy sportu, Młodzieżowej Szkoły Przetrwania, jako pracownicy linowi, komandosi i harcerze. Pomimo wielu doświadczeń staramy się nie ulegać rutynie, wciąż zdobywamy nowe umiejętności i stawiamy sobie coraz ambitniejsze cele

Naszym klientom umożliwiamy przeżycie ekscytujących przygód. Dzięki nam mogą wziąć udział w przedsięwzięciach, o jakich zawsze marzyli. Wspinaczka, jazda na quadach, skoki na linach, wyprawy samochodami terenowymi czy psim zaprzęgiem -to tylko niektóre z propozycji. Wiemy, że nie każdy ma czas na długi i wyczerpujący trening. Dlatego tak przygotowujemy ofertę, aby już po niedługim przeszkoleniu każdy mógł w pełni bezpiecznie uczestniczyć w naszych imprezach. Udaje nam się to dzięki profesjonalnej, sprawnie działającej obsłudze, dokładnym przygotowaniom i korzystaniu z renomowanego i atestowanego sprzętu.

Wiele czasu poświęcaliśmy pracy z młodzieżą. Wraz z Urzędem Miasta w Sopocie w 1998 roku stworzyliśmy program psychoedukacyjny dla młodzieży zagrożonej patologią społeczną tj. narkomanią i alkoholizmem. Polega on na zainteresowaniu młodych ludzi zajęciami sportów extremalnych, które dostarczają wielu emocji silniejszych od używek i są przez to doskonałą formą profilaktyki i terapii uzależnień. W naszą pracę zaangażowana jest kadra psychologów i pedagogów. Program zakończył się w 2006 roku. Pracowaliśmy również z młodzieżą Toruńską, a obecnie współpracujemy z Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Naszymi pasjami zarażamy coraz większą ilość ludzi. Organizujemy widowiskowe pokazy wysokościowe np: z okazji "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy Yach Festiwal , współtworzyliśmy i organizowaliśmy ogólnopolski maraton pieszo-rowerowy na orientację “Harpagan”, zimowy festiwal rowerowy ”Winter Bike Trophy 2000”, Puchar Prezydenta Sopotu w Kolarstwie Górski- 2003 i 2004, zawody canicrossowe ”Biegaj razem z psem 2003” i Puchar Polski oraz eliminacje do Pucharu Europy w sprincie psich zaprzęgów ”Bursztynowym Szlakiem- Sopot 2004 i Sopot 2005”, Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów w Wejherowie w 2006 roku i w 2007 roku w Szymbarku, Puchar Polski Psich Zaprzęgów w Pruszczu Gdańskim 2009 i 2010,”Zakręcony Rajd Rowerowy ALFY”- 2004 i 2005 roku, I, II , III i IV, Festiwal filmów extremalnych Zajawka. Niejednokrotnie nasze umiejętności alpinistyczne były wykorzystywane podczas produkcji filmów, np: "Czarny Czwartek", spektakli, koncertów np. "Kombi" czy pokazów. Prowadziliśmy otwartą ściankę wspinaczkową w Sopocie (2003-2006), poligon paintballowy i tor do quadów. Obecnie prowadzimy zajęcia wspinaczki dla dzieci i dorosłych na sztucznej krytej ścianie wspinaczkowej w Łęgowie. Hodujemy sportowe psy zaprzęgowe typu "Greyster", które pracują w naszych zaprzęgach i w dogoterapii. Mamy jeden z najszybszych psich zaprzęgów na świecie w oficjalnej reprezentacji Polski.

Uprawiamy czynnie kolarstwo górskie, wspinaczkę sportową, biegi długodystansowe...
Posiadamy samochody terenowe przystosowane do jazdy offrodowej. To czym się zajmujemy nie wynika z nudy, chęci zarobienia fortuny czy braku perspektyw na cokolwiek innego lecz z takiego może trochę specyficznego odbierania rzeczywistości, sposobu życia i pasji. Pasji, która dopadła każdego z nas, bez wyjątku!